Sat10012016

Last update06:31:53 PM GMT

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Блекбери по 14 години престанува да произведува телефони

Блекбери по 14 години престанува да произведува телефони

Компанијата Блекбери од Канада, позната по иновативните технологии за мобилни телефони, планира да го прекине производството на паметни телефони по 14 години, пренесува Би-Би-Си.

Detail

ШТО ФЕСЈБУК ЗНАЕ ЗА ВАС?

ШТО ФЕСЈБУК ЗНАЕ ЗА ВАС?

Огромната количина на податоци кои “Facebook“ ги собира за секој еден од нејзините корисници се изложени. И се што е потребно е доградување на “Chrome“.

Detail

Vernee Mars: Најубавиот кинески телефон?

Vernee Mars: Најубавиот кинески телефон?

Кинеската компанија Vernee претстави преубав 5,5 инчен телефон, изработен од алуминиум, кој ќе чини само 249 долари.

Detail

Samsung официјално го претстави новиот Galaxy A8 (2016)

Samsung официјално го претстави новиот Galaxy A8 (2016)

Во јули минатата година, „Samsung“ го претстави „Galaxy A8“ – најтенкиот смартфон кој компанијата досега го има претставено.

Detail

„Пејџ Сикс“: Хју Хефнер е тешко болен

„Пејџ Сикс“: Хју Хефнер е тешко болен

Сопственикот на магазинот „Плејбој“, Хју Хефнер се соочува со сериозни здравствени проблеми, кои сака да ги сокрие од јавноста, објави таблоидот „Пејџ Сикс“.

Detail

Софија Вергара во непрепознатливо издание

Софија Вергара во непрепознатливо издание

Познатата латино ѕвезда, 44-годишната Софија Вергара на Инстаграм објави фотографии на кои е со нов, речиси непрепознатлив, имиџ.   

Detail

Случка која ги воодушевила сите: Бездомник ги дал сите пари на студентка за такси, а таа...

Случка која ги воодушевила сите: Бездомник ги дал сите пари на студентка за такси, а таа...

Несебичниот потег на бездомникот Роби од англискиот град Престон, кој на млада студентка и ги дал последните три фунти кои ги имал за да може да го плати таксито, го воодушевил целиот свет, а она што е уште поважно, неговата добрина ќе биде наградена.

Detail

Јадам буквално се, но не се дебелеам: Еве во што е тајната

Јадам буквално се, но не се дебелеам: Еве во што е тајната

Оваа е тајната на Јапонките, кои  буквално јадат се но не се дебелеат.

Detail

Две буриња со експлозив фрлени врз најголемата болница во Алепо

Две буриња со експлозив фрлени врз најголемата болница во Алепо

Најголемата болница во Алепо, која се наоѓа во делот од градот што е под контрола на бунтовниците, днесека од воздух беше погодено со најмалку две буриња наполнети со експлозив, кои предизвикаа значитечни штети, соопшти Сириско-американското медицинско здружение (САМС).

Detail

„Фолксваген“ треба да плати 1,2 милијарди долари отштета за скандалот „дизелгејт“

„Фолксваген“ треба да плати 1,2 милијарди долари отштета за скандалот „дизелгејт“

Суд во Сан Франциско синоќа реши дека германскиот автомобилски гигант „Фолксваген“ треба да им исплати 1,2 милијарди долари отштета на автосалоните во САД, кои претрпеле финансиски загуби поради скандалот со манипулациите со емисиите на штетни гасови од неговите возила.  

Detail


Денеска на програмата

Петок 30.09.2016

01:07 Ин магазин - емисија

01:48 Гласот на Америка на Босански јазик

02:23 Топ 20 - емисија

03:05 Балкан диск - емисија

04:28 Колонизација и асимилација - Документарна програма

05:33 Македонија во патописите од 15 и 16 век - Документарна програма

06:16 Букурешки мировен договор - Документарна програма

07:17 Добра идеја - документарна програма

08:05 Патопис - емисија

08:35 Финал фантази - Цртан филм

10:00 Глас на америка на Босански јазик

10:40 Ин магазин - емисија

11:10 Рагање на македонска нација - Документарен филм

12:08 Без коментар - емисија

12:20 Музика

13:13 Македонци во бугарса политика - документарна програма

14:10 Лолек и болек - Цртан филм

15:10 Топ 20

15:47 Патопис - Документарна програма

16:00 Ин магазин - емисија

16:31 Музика

17:00 Скопје инфо

18:22 Музика

18:15 Без коментар - емисија

18:20 Вести

19:00 Музика

19:30 Ин магазин - емисија

19:50 Глас на америка на босанскиот јазик

20:28 Дуплекс - Игран филм

22:15 Музика

22:25 Без коментар - емисија

22:30 Вести

23:09 Сам станува спајдермен - Игран филм


Петок 30.09.2016

01:07 Ин магазин - емисија

01:48 Гласот на Америка на Босански јазик

02:23 Топ 20 - емисија

03:05 Балкан диск - емисија

04:28 Колонизација и асимилација - Документарна програма

05:33 Македонија во патописите од 15 и 16 век - Документарна програма

06:16 Букурешки мировен договор - Документарна програма

07:17 Добра идеја - документарна програма

08:05 Патопис - емисија

08:35 Финал фантази - Цртан филм

10:00 Глас на америка на Босански јазик

10:40 Ин магазин - емисија

11:10 Рагање на македонска нација - Документарен филм

12:08 Без коментар - емисија

12:20 Музика

13:13 Македонци во бугарса политика - документарна програма

14:10 Лолек и болек - Цртан филм

15:10 Топ 20

15:47 Патопис - Документарна програма

16:00 Ин магазин - емисија

16:31 Музика

17:00 Скопје инфо

18:22 Музика

18:15 Без коментар - емисија

18:20 Вести

19:00 Музика

19:30 Ин магазин - емисија

19:50 Глас на америка на босанскиот јазик

20:28 Дуплекс - Игран филм

22:15 Музика

22:25 Без коментар - емисија

22:30 Вести

23:09 Сам станува спајдермен - Игран филм


Петок 30.09.2016

01:07 Ин магазин - емисија

01:48 Гласот на Америка на Босански јазик

02:23 Топ 20 - емисија

03:05 Балкан диск - емисија

04:28 Колонизација и асимилација - Документарна програма

05:33 Македонија во патописите од 15 и 16 век - Документарна програма

06:16 Букурешки мировен договор - Документарна програма

07:17 Добра идеја - документарна програма

08:05 Патопис - емисија

08:35 Финал фантази - Цртан филм

10:00 Глас на америка на Босански јазик

10:40 Ин магазин - емисија

11:10 Рагање на македонска нација - Документарен филм

12:08 Без коментар - емисија

12:20 Музика

13:13 Македонци во бугарса политика - документарна програма

14:10 Лолек и болек - Цртан филм

15:10 Топ 20

15:47 Патопис - Документарна програма

16:00 Ин магазин - емисија

16:31 Музика

17:00 Скопје инфо

18:22 Музика

18:15 Без коментар - емисија

18:20 Вести

19:00 Музика

19:30 Ин магазин - емисија

19:50 Глас на америка на босанскиот јазик

20:28 Дуплекс - Игран филм

22:15 Музика

22:25 Без коментар - емисија

22:30 Вести

23:09 Сам станува спајдермен - Игран филм


Петок 30.09.2016

01:07 Ин магазин - емисија

01:48 Гласот на Америка на Босански јазик

02:23 Топ 20 - емисија

03:05 Балкан диск - емисија

04:28 Колонизација и асимилација - Документарна програма

05:33 Македонија во патописите од 15 и 16 век - Документарна програма

06:16 Букурешки мировен договор - Документарна програма

07:17 Добра идеја - документарна програма

08:05 Патопис - емисија

08:35 Финал фантази - Цртан филм

10:00 Глас на америка на Босански јазик

10:40 Ин магазин - емисија

11:10 Рагање на македонска нација - Документарен филм

12:08 Без коментар - емисија

12:20 Музика

13:13 Македонци во бугарса политика - документарна програма

14:10 Лолек и болек - Цртан филм

15:10 Топ 20

15:47 Патопис - Документарна програма

16:00 Ин магазин - емисија

16:31 Музика

17:00 Скопје инфо

18:22 Музика

18:15 Без коментар - емисија

18:20 Вести

19:00 Музика

19:30 Ин магазин - емисија

19:50 Глас на америка на босанскиот јазик

20:28 Дуплекс - Игран филм

22:15 Музика

22:25 Без коментар - емисија

22:30 Вести

23:09 Сам станува спајдермен - Игран филм


Петок 30.09.2016

01:07 Ин магазин - емисија

01:48 Гласот на Америка на Босански јазик

02:23 Топ 20 - емисија

03:05 Балкан диск - емисија

04:28 Колонизација и асимилација - Документарна програма

05:33 Македонија во патописите од 15 и 16 век - Документарна програма

06:16 Букурешки мировен договор - Документарна програма

07:17 Добра идеја - документарна програма

08:05 Патопис - емисија

08:35 Финал фантази - Цртан филм

10:00 Глас на америка на Босански јазик

10:40 Ин магазин - емисија

11:10 Рагање на македонска нација - Документарен филм

12:08 Без коментар - емисија

12:20 Музика

13:13 Македонци во бугарса политика - документарна програма

14:10 Лолек и болек - Цртан филм

15:10 Топ 20

15:47 Патопис - Документарна програма

16:00 Ин магазин - емисија

16:31 Музика

17:00 Скопје инфо

18:22 Музика

18:15 Без коментар - емисија

18:20 Вести

19:00 Музика

19:30 Ин магазин - емисија

19:50 Глас на америка на босанскиот јазик

20:28 Дуплекс - Игран филм

22:15 Музика

22:25 Без коментар - емисија

22:30 Вести

23:09 Сам станува спајдермен - Игран филм


Петок 30.09.2016

01:07 Ин магазин - емисија

01:48 Гласот на Америка на Босански јазик

02:23 Топ 20 - емисија

03:05 Балкан диск - емисија

04:28 Колонизација и асимилација - Документарна програма

05:33 Македонија во патописите од 15 и 16 век - Документарна програма

06:16 Букурешки мировен договор - Документарна програма

07:17 Добра идеја - документарна програма

08:05 Патопис - емисија

08:35 Финал фантази - Цртан филм

10:00 Глас на америка на Босански јазик

10:40 Ин магазин - емисија

11:10 Рагање на македонска нација - Документарен филм

12:08 Без коментар - емисија

12:20 Музика

13:13 Македонци во бугарса политика - документарна програма

14:10 Лолек и болек - Цртан филм

15:10 Топ 20

15:47 Патопис - Документарна програма

16:00 Ин магазин - емисија

16:31 Музика

17:00 Скопје инфо

18:22 Музика

18:15 Без коментар - емисија

18:20 Вести

19:00 Музика

19:30 Ин магазин - емисија

19:50 Глас на америка на босанскиот јазик

20:28 Дуплекс - Игран филм

22:15 Музика

22:25 Без коментар - емисија

22:30 Вести

23:09 Сам станува спајдермен - Игран филм


Петок 30.09.2016

01:07 Ин магазин - емисија

01:48 Гласот на Америка на Босански јазик

02:23 Топ 20 - емисија

03:05 Балкан диск - емисија

04:28 Колонизација и асимилација - Документарна програма

05:33 Македонија во патописите од 15 и 16 век - Документарна програма

06:16 Букурешки мировен договор - Документарна програма

07:17 Добра идеја - документарна програма

08:05 Патопис - емисија

08:35 Финал фантази - Цртан филм

10:00 Глас на америка на Босански јазик

10:40 Ин магазин - емисија

11:10 Рагање на македонска нација - Документарен филм

12:08 Без коментар - емисија

12:20 Музика

13:13 Македонци во бугарса политика - документарна програма

14:10 Лолек и болек - Цртан филм

15:10 Топ 20

15:47 Патопис - Документарна програма

16:00 Ин магазин - емисија

16:31 Музика

17:00 Скопје инфо

18:22 Музика

18:15 Без коментар - емисија

18:20 Вести

19:00 Музика

19:30 Ин магазин - емисија

19:50 Глас на америка на босанскиот јазик

20:28 Дуплекс - Игран филм

22:15 Музика

22:25 Без коментар - емисија

22:30 Вести

23:09 Сам станува спајдермен - Игран филм


Петок 30.09.2016

01:07 Ин магазин - емисија

01:48 Гласот на Америка на Босански јазик

02:23 Топ 20 - емисија

03:05 Балкан диск - емисија

04:28 Колонизација и асимилација - Документарна програма

05:33 Македонија во патописите од 15 и 16 век - Документарна програма

06:16 Букурешки мировен договор - Документарна програма

07:17 Добра идеја - документарна програма

08:05 Патопис - емисија

08:35 Финал фантази - Цртан филм

10:00 Глас на америка на Босански јазик

10:40 Ин магазин - емисија

11:10 Рагање на македонска нација - Документарен филм

12:08 Без коментар - емисија

12:20 Музика

13:13 Македонци во бугарса политика - документарна програма

14:10 Лолек и болек - Цртан филм

15:10 Топ 20

15:47 Патопис - Документарна програма

16:00 Ин магазин - емисија

16:31 Музика

17:00 Скопје инфо

18:22 Музика

18:15 Без коментар - емисија

18:20 Вести

19:00 Музика

19:30 Ин магазин - емисија

19:50 Глас на америка на босанскиот јазик

20:28 Дуплекс - Игран филм

22:15 Музика

22:25 Без коментар - емисија

22:30 Вести

23:09 Сам станува спајдермен - Игран филм


Петок 30.09.2016

01:07 Ин магазин - емисија

01:48 Гласот на Америка на Босански јазик

02:23 Топ 20 - емисија

03:05 Балкан диск - емисија

04:28 Колонизација и асимилација - Документарна програма

05:33 Македонија во патописите од 15 и 16 век - Документарна програма

06:16 Букурешки мировен договор - Документарна програма

07:17 Добра идеја - документарна програма

08:05 Патопис - емисија

08:35 Финал фантази - Цртан филм

10:00 Глас на америка на Босански јазик

10:40 Ин магазин - емисија

11:10 Рагање на македонска нација - Документарен филм

12:08 Без коментар - емисија

12:20 Музика

13:13 Македонци во бугарса политика - документарна програма

14:10 Лолек и болек - Цртан филм

15:10 Топ 20

15:47 Патопис - Документарна програма

16:00 Ин магазин - емисија

16:31 Музика

17:00 Скопје инфо

18:22 Музика

18:15 Без коментар - емисија

18:20 Вести

19:00 Музика

19:30 Ин магазин - емисија

19:50 Глас на америка на босанскиот јазик

20:28 Дуплекс - Игран филм

22:15 Музика

22:25 Без коментар - емисија

22:30 Вести

23:09 Сам станува спајдермен - Игран филм


Петок 30.09.2016

01:07 Ин магазин - емисија

01:48 Гласот на Америка на Босански јазик

02:23 Топ 20 - емисија

03:05 Балкан диск - емисија

04:28 Колонизација и асимилација - Документарна програма

05:33 Македонија во патописите од 15 и 16 век - Документарна програма

06:16 Букурешки мировен договор - Документарна програма

07:17 Добра идеја - документарна програма

08:05 Патопис - емисија

08:35 Финал фантази - Цртан филм

10:00 Глас на америка на Босански јазик

10:40 Ин магазин - емисија

11:10 Рагање на македонска нација - Документарен филм

12:08 Без коментар - емисија

12:20 Музика

13:13 Македонци во бугарса политика - документарна програма

14:10 Лолек и болек - Цртан филм

15:10 Топ 20

15:47 Патопис - Документарна програма

16:00 Ин магазин - емисија

16:31 Музика

17:00 Скопје инфо

18:22 Музика

18:15 Без коментар - емисија

18:20 Вести

19:00 Музика

19:30 Ин магазин - емисија

19:50 Глас на америка на босанскиот јазик

20:28 Дуплекс - Игран филм

22:15 Музика

22:25 Без коментар - емисија

22:30 Вести

23:09 Сам станува спајдермен - Игран филм


Петок 30.09.2016

01:07 Ин магазин - емисија

01:48 Гласот на Америка на Босански јазик

02:23 Топ 20 - емисија

03:05 Балкан диск - емисија

04:28 Колонизација и асимилација - Документарна програма

05:33 Македонија во патописите од 15 и 16 век - Документарна програма

06:16 Букурешки мировен договор - Документарна програма

07:17 Добра идеја - документарна програма

08:05 Патопис - емисија

08:35 Финал фантази - Цртан филм

10:00 Глас на америка на Босански јазик

10:40 Ин магазин - емисија

11:10 Рагање на македонска нација - Документарен филм

12:08 Без коментар - емисија

12:20 Музика

13:13 Македонци во бугарса политика - документарна програма

14:10 Лолек и болек - Цртан филм

15:10 Топ 20

15:47 Патопис - Документарна програма

16:00 Ин магазин - емисија

16:31 Музика

17:00 Скопје инфо

18:22 Музика

18:15 Без коментар - емисија

18:20 Вести

19:00 Музика

19:30 Ин магазин - емисија

19:50 Глас на америка на босанскиот јазик

20:28 Дуплекс - Игран филм

22:15 Музика

22:25 Без коментар - емисија

22:30 Вести

23:09 Сам станува спајдермен - Игран филм


Петок 30.09.2016

01:07 Ин магазин - емисија

01:48 Гласот на Америка на Босански јазик

02:23 Топ 20 - емисија

03:05 Балкан диск - емисија

04:28 Колонизација и асимилација - Документарна програма

05:33 Македонија во патописите од 15 и 16 век - Документарна програма

06:16 Букурешки мировен договор - Документарна програма

07:17 Добра идеја - документарна програма

08:05 Патопис - емисија

08:35 Финал фантази - Цртан филм

10:00 Глас на америка на Босански јазик

10:40 Ин магазин - емисија

11:10 Рагање на македонска нација - Документарен филм

12:08 Без коментар - емисија

12:20 Музика

13:13 Македонци во бугарса политика - документарна програма

14:10 Лолек и болек - Цртан филм

15:10 Топ 20

15:47 Патопис - Документарна програма

16:00 Ин магазин - емисија

16:31 Музика

17:00 Скопје инфо

18:22 Музика

18:15 Без коментар - емисија

18:20 Вести

19:00 Музика

19:30 Ин магазин - емисија

19:50 Глас на америка на босанскиот јазик

20:28 Дуплекс - Игран филм

22:15 Музика

22:25 Без коментар - емисија

22:30 Вести

23:09 Сам станува спајдермен - Игран филм


Петок 30.09.2016

01:07 Ин магазин - емисија

01:48 Гласот на Америка на Босански јазик

02:23 Топ 20 - емисија

03:05 Балкан диск - емисија

04:28 Колонизација и асимилација - Документарна програма

05:33 Македонија во патописите од 15 и 16 век - Документарна програма

06:16 Букурешки мировен договор - Документарна програма

07:17 Добра идеја - документарна програма

08:05 Патопис - емисија

08:35 Финал фантази - Цртан филм

10:00 Глас на америка на Босански јазик

10:40 Ин магазин - емисија

11:10 Рагање на македонска нација - Документарен филм

12:08 Без коментар - емисија

12:20 Музика

13:13 Македонци во бугарса политика - документарна програма

14:10 Лолек и болек - Цртан филм

15:10 Топ 20

15:47 Патопис - Документарна програма

16:00 Ин магазин - емисија

16:31 Музика

17:00 Скопје инфо

18:22 Музика

18:15 Без коментар - емисија

18:20 Вести

19:00 Музика

19:30 Ин магазин - емисија

19:50 Глас на америка на босанскиот јазик

20:28 Дуплекс - Игран филм

22:15 Музика

22:25 Без коментар - емисија

22:30 Вести

23:09 Сам станува спајдермен - Игран филм


Петок 30.09.2016

01:07 Ин магазин - емисија

01:48 Гласот на Америка на Босански јазик

02:23 Топ 20 - емисија

03:05 Балкан диск - емисија

04:28 Колонизација и асимилација - Документарна програма

05:33 Македонија во патописите од 15 и 16 век - Документарна програма

06:16 Букурешки мировен договор - Документарна програма

07:17 Добра идеја - документарна програма

08:05 Патопис - емисија

08:35 Финал фантази - Цртан филм

10:00 Глас на америка на Босански јазик

10:40 Ин магазин - емисија

11:10 Рагање на македонска нација - Документарен филм

12:08 Без коментар - емисија

12:20 Музика

13:13 Македонци во бугарса политика - документарна програма

14:10 Лолек и болек - Цртан филм

15:10 Топ 20

15:47 Патопис - Документарна програма

16:00 Ин магазин - емисија

16:31 Музика

17:00 Скопје инфо

18:22 Музика

18:15 Без коментар - емисија

18:20 Вести

19:00 Музика

19:30 Ин магазин - емисија

19:50 Глас на америка на босанскиот јазик

20:28 Дуплекс - Игран филм

22:15 Музика

22:25 Без коментар - емисија

22:30 Вести

23:09 Сам станува спајдермен - Игран филм


Петок 30.09.2016

01:07 Ин магазин - емисија

01:48 Гласот на Америка на Босански јазик

02:23 Топ 20 - емисија

03:05 Балкан диск - емисија

04:28 Колонизација и асимилација - Документарна програма

05:33 Македонија во патописите од 15 и 16 век - Документарна програма

06:16 Букурешки мировен договор - Документарна програма

07:17 Добра идеја - документарна програма

08:05 Патопис - емисија

08:35 Финал фантази - Цртан филм

10:00 Глас на америка на Босански јазик

10:40 Ин магазин - емисија

11:10 Рагање на македонска нација - Документарен филм

12:08 Без коментар - емисија

12:20 Музика

13:13 Македонци во бугарса политика - документарна програма

14:10 Лолек и болек - Цртан филм

15:10 Топ 20

15:47 Патопис - Документарна програма

16:00 Ин магазин - емисија

16:31 Музика

17:00 Скопје инфо

18:22 Музика

18:15 Без коментар - емисија

18:20 Вести

19:00 Музика

19:30 Ин магазин - емисија

19:50 Глас на америка на босанскиот јазик

20:28 Дуплекс - Игран филм

22:15 Музика

22:25 Без коментар - емисија

22:30 Вести

23:09 Сам станува спајдермен - Игран филм


Петок 30.09.2016

01:07 Ин магазин - емисија

01:48 Гласот на Америка на Босански јазик

02:23 Топ 20 - емисија

03:05 Балкан диск - емисија

04:28 Колонизација и асимилација - Документарна програма

05:33 Македонија во патописите од 15 и 16 век - Документарна програма

06:16 Букурешки мировен договор - Документарна програма

07:17 Добра идеја - документарна програма

08:05 Патопис - емисија

08:35 Финал фантази - Цртан филм

10:00 Глас на америка на Босански јазик

10:40 Ин магазин - емисија

11:10 Рагање на македонска нација - Документарен филм

12:08 Без коментар - емисија

12:20 Музика

13:13 Македонци во бугарса политика - документарна програма

14:10 Лолек и болек - Цртан филм

15:10 Топ 20

15:47 Патопис - Документарна програма

16:00 Ин магазин - емисија

16:31 Музика

17:00 Скопје инфо

18:22 Музика

18:15 Без коментар - емисија

18:20 Вести

19:00 Музика

19:30 Ин магазин - емисија

19:50 Глас на америка на босанскиот јазик

20:28 Дуплекс - Игран филм

22:15 Музика

22:25 Без коментар - емисија

22:30 Вести

23:09 Сам станува спајдермен - Игран филм


Филмови на ЕДО

The Medallion Freaky Friday Jumper The Mummy 3 Deep Blue Sea The Punisher Resident Evil Ronin
http://123.edo.com.mk/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/847741The_Medallion.jpglink
http://123.edo.com.mk/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/780390Freaky_Friday.jpglink
http://123.edo.com.mk/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/352540jumper_comp.jpglink
http://123.edo.com.mk/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/948141mummy_3.jpglink
http://123.edo.com.mk/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/622822654852DeepBlueSea.jpglink
http://123.edo.com.mk/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/679011663179the_punisher.jpglink
http://123.edo.com.mk/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/822842493096RESIDENT_EVI.jpglink
http://123.edo.com.mk/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/239615983347ronin.jpglink
Слика
Амети, Митровски и Мурати учествуваа во акцијата „Македонија без отпад 2016“
Сабота, 01 Октомври 2016
- Министерот за животна средина и просторно планирање Башким Амети заедно со... Повеќе...
Слика
Средба на Андонов со унгарскиот амбасадор Дукс во Битола
Сабота, 01 Октомври 2016
- Дополнителниот заменик министер во Министерството за внатрешни работи Оливер... Повеќе...
Слика
Две буриња со експлозив фрлени врз најголемата болница во Алепо
Сабота, 01 Октомври 2016
Најголемата болница во Алепо, која се наоѓа во делот од градот што е под контрола... Повеќе...
Слика
„Фолксваген“ треба да плати 1,2 милијарди долари отштета за скандалот „дизелгејт“
Сабота, 01 Октомври 2016
Суд во Сан Франциско синоќа реши дека германскиот автомобилски гигант... Повеќе...
Слика
Граѓаните на БиХ утре бираат нови органи на локалните власти
Сабота, 01 Октомври 2016
Во Босна и Херцеговина утре ќе се одржат локалани избори, на кои жителите на оваа... Повеќе...
Слика
ХДЗ со нова понуда до Мост за формирање влада
Сабота, 01 Октомври 2016
Хрватската демократска заедница (ХДЗ) на партијата Мост и достави нов предлог за... Повеќе...
Слика
Комисијата за финансирање и буџет расправа за Предлог Буџетот за 2017 година
Сабота, 01 Октомври 2016
- Во матичната собраниска Комисија за финансирање и буџет и денеска продолжи... Повеќе...
Слика
Индустриското производство од почетокот на годината со раст од 5,5 проценти
Петок, 30 Септември 2016
- Индустриското производство во август годинава бележи раст од 5,2 отсто во однос... Повеќе...
Слика
Случка која ги воодушевила сите: Бездомник ги дал сите пари на студентка за такси, а таа...
Сабота, 01 Октомври 2016
Несебичниот потег на бездомникот Роби од англискиот град Престон, кој на млада... Повеќе...
Слика
Јадам буквално се, но не се дебелеам: Еве во што е тајната
Сабота, 01 Октомври 2016
Оваа е тајната на Јапонките, кои  буквално јадат се но не се дебелеат. Повеќе...
Слика
Жена од Либија цела година ја шиела својата венчаница - Резултатот го остави интернетот во неверување!
Петок, 30 Септември 2016
Либанката Дана Воли Зајат не успеала да пронајде во продавниците венчаница која... Повеќе...
Слика
Vernee Mars: Најубавиот кинески телефон?
Сабота, 01 Октомври 2016
Кинеската компанија Vernee претстави преубав 5,5 инчен телефон, изработен од... Повеќе...
Слика
Samsung официјално го претстави новиот Galaxy A8 (2016)
Сабота, 01 Октомври 2016
Во јули минатата година, „Samsung“ го претстави „Galaxy A8“ – најтенкиот смартфон кој... Повеќе...
Слика
LeEco продаде половина милион телефони за 15 секунди!
Петок, 30 Септември 2016
Компанијата LeEco се наоѓа во Кина, а позната е по своите премиум и моќни телефони,... Повеќе...
Слика
Блекбери по 14 години престанува да произведува телефони
Сабота, 01 Октомври 2016
Компанијата Блекбери од Канада, позната по иновативните технологии за мобилни... Повеќе...
Слика
ШТО ФЕСЈБУК ЗНАЕ ЗА ВАС?
Сабота, 01 Октомври 2016
Огромната количина на податоци кои “Facebook“ ги собира за секој еден од нејзините... Повеќе...
Слика
СО YOUTUBE GO ЌЕ СЕ ГЛЕДААТ ВИДЕА БЕЗ ИНТЕРНЕТ
Петок, 30 Септември 2016
Youtube Go е нова апликација дизајнирана да овозможи поголем пристап до видеата.... Повеќе...
Слика
„Пејџ Сикс“: Хју Хефнер е тешко болен
Сабота, 01 Октомври 2016
Сопственикот на магазинот „Плејбој“, Хју Хефнер се соочува со сериозни... Повеќе...
Слика
Софија Вергара во непрепознатливо издание
Сабота, 01 Октомври 2016
Познатата латино ѕвезда, 44-годишната Софија Вергара на Инстаграм објави... Повеќе...
Слика
Џенифер Лопез дел од жирито во новата сезона од „Ворлд оф денс“
Петок, 30 Септември 2016
Џенифер Лопез ќе биде дел од жирито во новата сезона од танцувачкото реално шоу... Повеќе...
Back Home